sakal için testosteron takviyesi kanıtı nedir?

Hiç testosteron ve sakal ilişkisini biliyor musunuz? Burada, size yüz saçlar için şaşırtıcı testosteron takviyesi gösterecektir.

Diğer erkekler çene bile birkaç tüyleri eklemek için mücadele ederken bazı erkekler, doğal olarak, çok kalın sakal büyümeyi yetenekli bulunmaktadır. Bu genellikle daha nedenlerini tartışırken olmadan, genetik ile açıklanabilir. Sen testosteron ve DHT düşük miktarda üreten genetik yatkındır. Vücudunuz reseptör siteleri hormonları kullanan bir sabit zaman vardır. Bu sakal Sizin genetik yapamaz hale getirir. Ancak, ne kadar yüz saçlar için testosteron ekidir?

testosteron ve sakal kanıtı

Testosteron normal büyüme ve erkek cinsel organlarının gelişimi ve sekonder seks karakterleri devamı için sorumlu bir hormondur. erkeklerde testosteron düzeylerinin düşük cinsel işlev bozukluğu, kısırlık, gövde ve sakal erkek osteoporoz kaybına neden olabilir. Doktorlar testosteron vücut üretimini tamamlamak için topikal testosteron kremler ve jeller reçete edebilir.

Herkes sakal büyüyen bir genetik yatkınlığı yeteneği ile doğar. Ne bir kişiye hız ve sakal yoğunluğunu belirler aktive nasıl yetenek testosteron toplam ömür boyu maruz kalmanın olmasıdır. Bunun yerine dikkatle şeftali fuzz doğasını hissederek ne kadar inaktive sakal saç hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Normal yüz saç büyüme

Normal beard growth is determined by the hormone testosterone secreted by the testes and by genetic disposition. For example, some ethnic groups, such as the American Indian, do not grow facial hair. In addition, no matter what your race, if your grandfather and father had very little facial hair, chances are good that you too will not develop a full beard. The growth of facial hair is triggered during puberty, which for some males may not happen until they are in their mid-20s.

How testosterone and DHT stimulate beard growth

Testosterone and DHT may have independent roles in the control of male facial hair growth, i.e. T for hair follicle priming and DHT for the promotion of linear growth. However, you must surely take the natural supplement or treatment to get the safe usage. This way your body will not shut down its own production (obviously), and the higher hormone levels produced by your own body will still increase your facial hair growth rate.

Best Testosterone supplement

The best supplement that can help you increase and boost the testosterone is the Testogen. This Testogen is made of the natural ingredients. TestoGen is a product loaded with active ingredients, which support improved levels of testosterone. This product is affordable and ideal for athletes and bodybuilders or people who wish to feel refreshed by fighting the negative effects of low testosterone hormone. Probably the best of all supplements that increase testosterone levels is Testogen.

Testogen beats the closest competition in all departments, price, quality, and natural ingredients. If you are looking to buy TestoGen capsules, which will help to increase testosterone levels, you need to visit TestoGen official website to order the original and safe bottle of testosterone booster. Find the link and click it to lead you to their official website. 

Testogen
sakal için testosteron takviyesi kanıtı nedir?